Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmodernizowany MBT-3000

Wojska lądowe, 12 września 2014

Chińska korporacja NORINCO ujawniła zmodernizowany czołg podstawowy MBT-3000. Od wersji bazowej różni się on m.in. kompozytowym pancerzem przedniej części kadłuba.

Zdjęcie: NORINCO

Chińska korporacja NORINCO ujawniła zmodernizowany czołg podstawowy MBT-3000, określany jako VT4. Wóz przeznaczony jest na eksport. Od wersji bazowej różni się on m.in. kompozytowym pancerzem przedniej części kadłuba i bocznymi kompozytowymi osłonami gąsienic. Do osłon można mocować dodatkowy pancerz reaktywny.

Zmodyfikowane zostało także uzbrojenie. Zdalnie sterowane przez dowódcę stanowisko karabinu maszynowego kal. 12,7 mm, umieszczone na wieży czołgu, ma niższy profil niż w poprzedniej wersji. Karabin może być wykorzystywany do zwalczania celów powietrznych i w walkach w terenie zurbanizowanym.

MBT-3000 VT4 może być wyposażony w aktywny system obrony GL5. Chińczycy nie ujawnili na razie szczegółów na jego temat. System kierowania i stabilizacji działa kal. 125 mm jest całkowicie elektryczny. Magazyn amunicyjny mieści 38 nabojów, w tym 22 w automacie ładowania. Napęd czołgu stanowi diesel o mocy 1300 KM. Masa bojowa VT4 wynosi 52 t.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.