Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby lasera ABC

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2014

Lockheed Martin przeprowadził pierwsze próby pokładowego lasera ABC.

Laser ABC zabudowany na pokładzie cywilnego odrzutowca / Zdjęcie: Lockheed Martin

Lockheed Martin, we współpracy z Air Force Research Laboratory i University of Notre Dame, zademonstrował nowy pokładowy laser, przeznaczony dla samolotów. Program realizowany jest razem z DARPA.

W trakcie prób urządzenie, nazwane Aero-adaptive Aero-optic Beam Control (ABC), zabudowano na pokładzie odrzutowca klasy biznes. Wykonał on 8 lotów nad terenem stanu Michigan.

Przeznaczeniem lasera ABC ma być zwalczanie nieprzyjacielskich statków powietrznych i pocisków znajdujących się ponad, poniżej i z tyłu jego nosiciela. Według przedstawicieli Lockheed Martina strumień powietrza, opływający z dużą prędkością owiewkę lasera nie wpływa na pogorszenie własności emitowanej przez niego wiązki.

Kolejne próby działania lasera ABC mają być realizowane w ciągu następnego roku. W ich trakcie wykonywane będą coraz bardziej skomplikowane zadania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.