Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanadyjska pomoc dla Iraku

Strategia i polityka, 17 września 2014

Kilkudziesięciu kanadyjskich żołnierzy szkoli irackie i kurdyjskie siły bezpieczeństwa w taktyce walki z bojownikami Państwa Islamskiego.

Kanadyjskie samoloty transportowe wysłano do Europy w połowie sierpnia. Pierwsze dostawy uzbrojenia do Iraku ruszyły pod koniec tego samego miesiąca. Do tej pory Kanadyjczycy przerzucili do Iraku 433 t uzbrojenia i zaopatrzenia wojskowego / Zdjęcie: MO Kanady

Ottawa wysłała do Iraku 69 żołnierzy sił specjalnych. Ich zadaniem jest przeszkolenie irackich wojskowych oraz kurdyjskich Peszmergów w taktyce walki z PI. Kanadyjczycy nie biorą bezpośredniego udziału w starciach z islamistami. Decyzja o ich wysłaniu na Bliski Wschód została podjęta przez gabinet Stephena Harpera bez konsultacji z parlamentem.

Poza szkoleniem lokalnych sił bezpieczeństwa, Kanada kontynuuje dostawy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego oraz pomocy humanitarnej do Iraku w ramach operacji Impact. Od 28 sierpnia kanadyjskie samoloty wojskowe wykonały co najmniej 17 lotów z Albanii, dostarczając Irakijczykom 433 t zaopatrzenia. Jutro ruszą dostawy uzbrojenia z Czech.

Od połowy sierpnia w Europie stacjonują dwa samoloty transportowe Royal Canadian Air Force (RCAF, Królewskich Wojsk Lotniczych Kanady), CC-130J Super Hercules i CC-177 Globemaster III z Canadian Forces Base Trenton. Wraz z nimi na Stary Kontynent przerzucono 100-osobowy kontyngent, w tym załogi lotnicze i personel pomocniczy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.