Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brussels znowu w Warszawie

Lotnictwo cywilne, 18 września 2014

Od ubiegłego tygodnia Brussels Airlines wykonują loty do Warszawy.

Zdjęcie: Brussels Airlines

Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa belgijskich Brussels Airlines. Przewoźnik wycofał się z Polski 2 lata temu, ze względu na trudną sytuację finansową. Obecnie znów jest aktywny na naszym rynku. Od 27 czerwca samoloty Brussels wykonują rejsy pomiędzy stolicą Belgii i Krakowem. Połączenie to obsługiwane jest w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

W zeszłą niedzielę zainaugurowano loty pomiędzy Brukselą i Warszawą. Na tej trasie samoloty będą wykonywały 2 rejsy dziennie, za wyjątkiem soboty, gdy odbywać się będzie tylko 1 lot.

Połączenia pomiędzy Belgią i Polską obsługiwane będą przez Airbusy A319 i Avro RJ100. Wyloty ze stolicy naszego kraju zaplanowano w godzinach rannych, a powroty – wieczornych. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne w przypadku podróży biznesowych – mówi Lars Redeligx, dyrektor handlowy Brussels Airlines.

Brussels Airlines są narodowym przewoźnikiem Belgii. Przedsiębiorstwo, w którym 45% udziałów ma Lufthansa, zatrudnia 3500 osób. Flota Brussels Airlines składa się z 8 Airbusów A330, 6 A320, 16 A319, 12 Avro RJ100 i 3 Bombardierów Dash 8 Q400. Siatka połączeń obejmuje 60 destynacji w Europie, 19 w Afryce i 2 w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.