Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

XK11 w przyszłym roku

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 lipca 2008

Przedstawiciele południowokoreańskich władz wojskowych poinformowali wczoraj, że nowy 20/5,56-mm granatnik-karabinek XK11 KNR, trafi do jednostek już w 2009, rok wcześniej, niż planowano.

W XK11 już w przyszłym roku zostaną wyposażeni pierwsi żołnierze południowokoreańskich sił specjalnych. Wygląda na to, że Koreańczykom udało się rozwiązać problem masy broni (zbyt duży ciężar zestawu był jedną z przyczyn przerwania amerykańskiego programu OICW). Uznali również, że siła rażenia amunicji kalibru 20 mm jest wystarczająca (w USA uznano ostatecznie za bardziej odpowiedni kaliber 25 mm) / Zdjęcie: Agency for Defense Development

XK11, wzorowany na przerwanym, amerykańskim programie OICW, rozwijany jest przez południowokoreańską Agency for Defense Development. Broń stanowi połączenie 20-mm granatnika samopowtarzalnego w układzie bezkolbowym, zasilanego programowalną amunicją z podwieszanym 5,56-mm karabinkiem automatycznym (w modelu funkcjonalnym to zmodyfikowany karabinek Daewoo K2, używany przez armię południowokoreańską). Broń wyposażona jest w skomputeryzowany celownik, połączony z dalmierzem laserowym (Koreański granatnik-karabinek XK11 KNR, 2007-11-20).

Nowa broń miała zacząć trafiać w niewielkiej liczbie do jednostek specjalnych w 2010. Wczoraj przedstawiciele południowokoreańskich władz wojskowych ujawnili, ze nastąpi to już w przyszłym roku. Jednocześnie podali dodatkowe, dane o nowej broni. Masa sytemu wynosi 6,1 kg (nie wiadomo jednak, czy z amunicją czy bez), a cenę jednostkową ustalono na 16 mln wonów, czyli 15 900 USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.