Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowacja zakupi Spartany

Lotnictwo wojskowe, 24 października 2014

Rząd w Bratysławie podjął decyzję o zakupie samolotów transportowych C-27J Spartan.

Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W takcie posiedzenia w dn. 22 października rząd Słowacji postanowił zakupić dwa samoloty transportowe Alenia Aermacchi C-27J Spartan (na zdjęciu, C-27J do zwalczania pożarów, 2013-12-06, Zakończono montaż pierwszego C-27J dla RAAF, 2013-11-25). W ten sposób zakończono niemal sześcioletni proces pozyskiwania nowych transportowców, zapoczątkowany po katastrofie An-24, w której zginęły 42 osoby.

Minister obrony Słowacji, Martin Glváč poinformował opinię publiczną, że kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu. Cena samolotów nie została podana do wiadomości. Wiadomo tylko, że fundusze na ten cel mają pochodzić z aktualnego budżetu.

Zakup nowych transportowców był jedną z najpilniejszych potrzeb sił zbrojnych Słowacji. Nowe samoloty będą używane nie tylko do przerzutu oddziałów wojskowych i sprzętu, ale także posłużą pomocą ofiarom klęsk żywiołowych i kryzysów na terenie kraju i za granicą.

Pierwszy C-27J trafi do rąk słowackich lotników w 2016, a drugi – rok później. Obecnie używają oni samolotów An-26 i L-410. Być może niebawem zamówienie Bratysławy zostanie zwiększone. Minister spraw wewnętrznych Martin Fedor apeluje o unifikację floty statków powietrznych swojego resortu i ministerstwa obrony, w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia stopnia zdolności operacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.