Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wybrały Spike

Wojska lądowe, 26 października 2014

Władze Indii postanowiły kupić ponad 8 tysięcy izraelskich ppk Spike za pół miliarda dolarów. Rywalizację przegrały Stany Zjednoczone oferujące pociski Javelin.

Według indyjskich mediów, rząd w Delhi postanowił wybrać izraelskiego Rafaela, jako dostawcę przeciwpancernych pocisków kierowanych. W pokonanym polu został amerykański Javelin produkowany przez Lockheed Martina i Raytheona. Amerykanom nie pomogły rozmowy toczone przez sekretarza obrony Chucka Hagela podczas wizyty nowego premiera Indii Narendra Modi w Waszyngtonie pod koniec września.

Kontrakt na dostawę ppk Spike ma być wart 32 mld rupii, czyli ok. 525 mln USD (1,75 mld zł). Dostawy mają objąć 8356 pocisków i 321 wyrzutni. Głównym kontraktorem jest Rafael Advanced Defence Systems.

Kontrakt ma wiązać się z transferem technologii na dużą skalę (Amerykanie zgadzali się jedynie na ograniczony transfer, bez przekazania kodów źródłowych i algorytmów naprowadzania Javelinów). Wyrzutnie izraelskich pocisków będą dostarczane głównie w wersji przenośnej. Przewidywane jest także montowanie wyrzutni na pojazdach opancerzonych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.