Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael kupi dodatkowe F-35

Lotnictwo wojskowe, 30 października 2014

Izrael zdecydował się na kupno kolejnych 25 samolotów wielozadaniowych F-35A.

Zdjęcie: US Air Force

Dzięki najnowszej umowie, która została wstępnie zatwierdzona podczas spotkania ministra obrony, Mosze Ya’alona z jego amerykańskim odpowiednikiem, Chuckiem Hagelem w Waszyngtonie, liczba F-35A zamówionych przez Izrael wzrosła do 44.  Termin podpisania oficjalnego kontraktu nie został podany do publicznej wiadomości.

Jak wiadomo, poprzednio rząd w Jerozolimie zakupił 19 F-35A, za sumę 2,75 mld USD (Podpisanie umowy o izraelskich F-35, 2010-10-08). Dwa pierwsze samoloty maja trafić do Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) na początku 2017, a pozostałe – do końca 2018 (Kontrakt na kolejną partię F-35, 2014-10-28). Ich bazą będzie Nevatim na południu kraju.

Zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, skrzydła F-35 produkowane będą przez zakłady Israel Aerospace Industries (IAI). W przyszłym tygodniu szef programu F-35, gen. Broni Christopher Bogdan ma udać sie do Izraela w celu wzięcia udziału w uroczystym otwarciu linni produkcyjnej. Wyprodukowane w Izraelu skrzydła mają trafiać do zakładów Lockheed Martina w Fort Worth od połowy 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.