Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Euronaval 2014: Nowość od Emgepron

Marynarka wojenna, 31 października 2014

W Paryżu Emgepron zaprezentował model nowego okrętu patrolowego dla marynarki wojennej Brazylii.

Projekt pierwszego brazylijskiego okrętu patrolowego wyposażono w siłownię w układzie CODAD (COmbined Diesel And Diesel). Okręt ma 103,4 m długości i 11 m szerokości. Jej załogę ma stanowić 125 oficerów i marynarzy. Dodatkowo, będzie w stanie wziąć na pokład członków zespołów interwencyjnych oraz pilotów i zespoły obsługi śmigłowca / Zdjęcie: Michał Jarocki

Prezentowany na paryskich targach model nowego patrolowca, Navio-Patrulha Oceânico BRasil (NaPaOc-BR), opracowało biuro projektowe Marinha o Brasil (marynarki wojennej Brazylii). To pierwsza jednostka tej klasy, której projekt powstał wysiłkiem rodzimego przemysłu stoczniowego.

Wypierający 2000 t okręt rozwija prędkość 25 w., a jego zasięg wynosi 7400 km, przy prędkości marszowej 12 w. Jednostki tego typu będą służyły przede wszystkim do patrolowania wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej oraz morza terytorialnego. NaPaOc-BR znajdą też zastosowanie w zwalczaniu przemytu, piractwa i terroryzmu morskiego oraz nielegalnej imigracji. Ich autonomiczność szacowana jest na 30 dni.

Okręty będą mogły przenosić do 4 łodzi półsztywnych, a także jeden śmigłowiec średni. Empresa Gerencial de Projetos Navais (Emgepron) nie podaje co prawda, jakie będzie ich uzbrojenie. Uważa się że jednak, że patrolowce będą uzbrojone m.in. w 40-mm działo lub 57-mm / 76-mm armatę morską, a także najprawdopodobniej 12,7-mm wkm-y i torpedy. Otrzymają też wyposażenie do obserwacji i analizy pola walki, w tym stacje radiolokacyjne i głowicę optoelektroniczną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.