Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-2 na Jamale

Lotnictwo cywilne, 03 listopada 2014

Na Półwyspie Jamał na Syberii rozbił się śmigłowiec Mi-2. Dwie osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Wczoraj o 15:10 czasu lokalnego w jeziorze Kumalito w rejonie wioski Chanymiej-Wyngapurowskij w Jamalsko-Nenieckim obwodzie autonomicznym odnaleziono wrak śmigłowca Mi-2. Nad wodę wystawała część ogonowa, reszta kadłuba była w większości zatopiona. We wraku znaleziono ciała dwóch mężczyzn.

Oficjalnie nie wiadomo, dokąd leciał rozbity śmigłowiec i kto go pilotował. Lot był nieautoryzowany, nie został zgłoszony kontroli przestrzeni powietrznej. Nieoficjalnie wiadomo, że śmigłowiec należał do naczelnika jednego z oddziałów Gazpromnieftu, który zginął w katastrofie. Bazował w przemysłowej strefie Nojabrska. Drugą ofiarą jest prawdopodobnie pracownik lokalnej służby leśnej.

Według nieoficjalnych informacji, pilot śmigłowca próbował awaryjnie lądować po nieudanym starcie z brzegu jeziora. Start odbywał się w trudnych warunkach pogodowych. Prace śledcze w rejonie katastrofy przerwano z powodu burzy. Dziś będą kontynuowane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.