Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kutry patrolowe dla Pakistanu

Marynarka wojenna, 03 listopada 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż Pakistanowi 8 kutrów patrolowych, GRC43M. Wartość porozumienia może wynieść 350 mln USD. Odbiorcą będzie marynarka wojenna tego państwa.

Projektowane i budowane przez Wesport Shipyard kutry patrolowe GR43M, mają 43,6 m długości i 7,9 m szerokości. Wyporność całkowita wynosi 215 t. Rozwijają prędkość 32,4 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 10 w, sięga 8300 km. Jednostka jest w stanie wziąć na pokład 24 osoby / Zdjęcie: WSY

W przesłanych do Kongresu USA dokumentach, znalazła się prośba o udzielenie zgody na sprzedaż Pakistanowi 8 kutrów patrolowych, Global Response Cutter (GRC43M) wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym 8 25-mm / 30-mm działami, 32 12,7-mm wielkokalibrowymi karabinami maszynowymi M2 HB i tylu samo 7,62-mm km, 8 łodziami półsztywnymi dla zespołów interwencyjnych, urządzeniami łączności radiowej i nawigacji, a także dokumentacją i wsparciem technicznym oraz szkoleniem. Wartość potencjalnej umowy wynosi 350 mln USD (1 mld zł).

Jeżeli porozumienie zostanie ostatecznie zawarte, za budowę i dostawę okrętów będzie odpowiadał ich producent, Westport Shipyard z Port Angeles w stanie Waszyngton. Umowa nie przewiduje offsetu. Okręty zostaną sprzedane Pakistanowi w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sale. W związku z tym, pośrednikiem w całym przedsięwzięciu będzie najprawdopodobniej straż wybrzeża USA (USCG).

Nowe kutry patrolowe zwiększą efektywność misji patrolowych, prowadzonych przez marynarkę wojenną i straż wybrzeża Pakistanu wzdłuż liczącej ponad 1000 km linii brzegowej tego państwa. Zakup okrętów jest tym bardziej potrzebny, że obecne środki materiałowe nie zapewniają odpowiedniej ochrony kontrolowanych przez Pakistańczyków akwenów, w tym wód wyłącznej strefy ekonomicznej i morza terytorialnego, przed zagrożeniem asymetrycznym w postaci piractwa i terroryzmu morskiego, przemytu broni i niedozwolonych środków konsumpcyjnych oraz nielegalnej imigracji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.