Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IndoDefence 2014: Marder Evolution

Wojska lądowe, 05 listopada 2014

Swój azjatycki debiut zaliczył w Dżakarcie zmodernizowany bojowy wóz piechoty Rheinmetalla, Marder Evolution.

Poza podstawowymi odmianami, niemiecki producent oferuje Marder Evolution w konfiguracjach specjalistycznych, w tym wozu ewakuacji medycznej, dowodzenia oraz z moździerzem wieżowym. Odbiorca może też samodzielnie dobrać wyposażenie pokładowe pojazdów. W przypadku potencjalnych klientów w Azji, dotyczy to przede wszystkim wydajniejszego układu klimatyzacji czy produkowanych lokalnie urządzeń obserwacji i analizy otoczenia oraz łączności radiowej / Zdjęcie: Michał Jarocki

Marder Evolution oferowany jest w Azji jako sprawdzone i tanie rozwiązanie problemu rosnącego zapotrzebowania sił zbrojnych wielu państw na gąsienicowe transportery opancerzone lub czołgi średnie/wozy wsparcia ogniowego. Producent przyznaje, że zainteresowanie Marder Evolution ze strony potencjalnych azjatyckich klientów systematycznie rośnie. Dużo w tym zasługi sił zbrojnych Indonezji, pozytywnie odnoszących się do doświadczeń z dotychczasowej eksploatacji ex-niemieckich pojazdów. Dżakarta pozyska ogółem blisko 50 ex-niemieckich wozów Marder 1A3 (Leopardy w Indonezji, 2014-09-05).

Producent przekonuje, że Marder Evolution mógłby znaleźć zastosowanie przede wszystkim w siłach zbrojnych państw borykających się z problemem partyzantki, jak np. Filipiny. Azjatyckie ugrupowania partyzanckie często działają bowiem na obszarach górzystych i mocno zalesionych, wymagających zastosowania na polu walki silnie uzbrojonych, ale jednocześnie mobilnych pojazdów opancerzonych.

Podstawowe odmiany Marder Evolution, transportera opancerzonego wyposażonego m.in. w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, Kongsberg Protector z 12,7-mm wkm Browning M2HB (odmiana wystawiana w Dżakarcie pozbawiona jest uzbrojenia) oraz czołgu średniego/wozu wsparcia ogniowego, uzbrojonego w włoską wieżę OTO Melara Hitfact z 105-mm armatą, zaprezentowano w 2012 na podparyskiej wystawie Eurosatory. Według niemieckiego producenta, zakres modernizacji i zwiększania potencjału bojowego wozów w dużej mierze ogranicza jedynie zapotrzebowanie techniczne danego odbiorcy oraz jego portfel.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.