Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ministrowie Izraela przeciw F-35

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 listopada 2014

Kilku izraelskich ministrów nie zgadza się na zakup drugiej partii amerykańskich samolotów wielozadaniowych F-35. Uważa, że pieniądze przeznaczone na te maszyny można lepiej wykorzystać.

Zdjęcie: Lockheed Martin

Minister ds. strategicznych Izraela Yuval Steinitz nie zgadza się na zakup drugiej partii amerykańskich samolotów wielozadaniowych F-35. Uważa, że 3 mld USD przeznaczone na te maszyny można lepiej wykorzystać. Na przykład na zakup nowoczesnych bezzałogowców i systemów rakietowych wystrzeliwanych z powietrza, morza i lądu.

Zgodę na kontrakt, który ma dotyczyć wyposażenia kolejnej eskadry myśliwskiej uzyskał już aprobatę rządu Izraela. Minister obrony Moshe Ya’alon doszedł w tej kwestii do porozumienia z USA podczas ubiegłomiesięcznej wizyty w Waszyngtonie. Każdy F-35, nazywany w Izraelu Adir, ma kosztować ok. 150 mln USD.

Przeciwko transakcji protestuje nie tylko minister Yuval Steinitz. Negatywne opinie na jej temat przedstawili także minister finansów i rolnictwa. Ten drugi to Yair Shamir, generał lotnictwa w stanie spoczynku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.