Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

System antykryzysowy od Elbit Systems

Strategia i polityka, 10 listopada 2014

Podczas rozpoczętej dziś 3. edycji International Conference on Homeland Security, izraelski Elbit Systems zaprezentował nowy system zarządzania kryzysowego dla służb bezpieczeństwa wewnętrznego.

Nowe rozwiązanie antykryzysowe Elbit Systems pozwala na utrzymanie stałej łączności i przesył danych między centrami zarządzania kryzysowego, a jednostkami terenowymi, wykorzystując m.in. system przesyłu danych w czasie rzeczywistym WideBridge / Zdjęcie: MSW Izraela

System opracowano z myślą o formacjach podległych ministerstwom spraw wewnętrznych, w tym policji, straży pożarnej i pogotowia oraz koordynujących ich pracę stacjonarnych i mobilnych centrach antykryzysowych.

Zadaniem systemu jest ułatwienie zbierania i porządkowanie informacji napływających z różnych źródeł terenowych oraz tworzenie obrazu sytuacji kryzysowej. Dowództwo operacji antykryzysowej ma uzyskiwać przejrzysty obraz sytuacji i na jego podstawie podejmować szybkie i efektywne decyzje, skutecznie zarządzając podległymi mu siłami porządkowymi.

Nowe rozwiązanie ma być stosowane m.in. w przypadku masowych demonstracji przeradzających się w starcia z organami bezpieczeństwa, zamieszek społecznych lub następstw klęsk żywiołowych, gdy mogą nastąpić naruszenia porządku publicznego.

System Elbit Systems może być także wykorzystywany w przypadku asymetrycznych zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, wynikających z popełnianych aktów terroru. Do jego opracowania posłużono się doświadczeniami ze zwalczania kryzysów powstałych m.in. w wyniku zamachów terrorystycznych lub starć wrogich sobie grup społecznych i ideologicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.