Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

9 ofiar katastrofy Learjeta

Lotnictwo cywilne, 12 listopada 2014

Na Bahamach rozbił się samolot Learjet 35A. W katastrofie zginęło 9 osób znajdujących się na jego pokładzie.

Rozbity samolot to Learjet 35A nr rej. N17UF, nr ser. 35A-258. Należał do Diplomatic Aviation (Bahamas Ltd). Oblatano go w 1979 

9 listopada ok. 17.10 czasu lokalnego w pobliżu portu lotniczego Freeport-Grand Bahama rozbił się samolot dyspozycyjny Learjet 35A. Leciał z odległego niewiele ponad 200 km lotniska Nassau-Lynden Pindling z 7 pasażerami i 2 członkami załogi na pokładzie. Lot trwał mniej niż pół godziny. Do katastrofy doszło przy podejściu do lądowania. Zginęli wszyscy lecący samolotem.

Wrak znaleziono ok. 6,5 km na południowy zachód od pasa Grand Bahamas International Airport we Freeport. Samolot uległ całkowitemu zniszczeniu.

Pasażerowie, którzy zginęli w katastrofie udawali się na Global Leadership Forum, organizowane przez Bahamas Faith Ministries International (BFMI). Był wśród 60-letni pastor dr Myles Munroe – założyciel BFMI, i jego rodzina, w tym żona Ruth. Zginął też były burmistrz Atlanty i były ambasador USA w ONZ, Andrew Young.

Trwa dochodzenie, które ma wskazać przyczyny katastrofy. Ze względu na zapadające ciemności badania wraku rozpoczęto następnego dnia. Według wstępnych ustaleń do katastrofy mogła przyczynić się fatalna pogoda panująca w rejonie lotniska docelowego. Lądowanie odbywało się przy silnym sztormie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.