Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci Piloto Pardo w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2014

Marynarka wojenna Chile przyjęła do służby Marinero Fuentealba (PZM 83), kolejny pełnomorski okręt patrolowy typu Piloto Pardo.

Marinero Fuentealba (PZM 83) ma 80,6 m długości i 13 m szerokości. Wypiera ponad 1700 t. Rozwija prędkość 20 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, wynosi 14800 km. Autonomiczność szacowana jest na 30 dni. Załogę stanowi 32 oficerów i marynarzy / Zdjęcie: MO Chile

Przyjęty do służby przed kilkoma dniami Marinero Fuentealba (PZM 83) jest trzecim z serii pięciu okrętów patrolowych typu Piloto Pardo, które będą eksploatowane przez Armada de Chile (marynarkę wojenną Chile). Okręt zbudowano w chilijskiej stoczni Astilleros y Maestranzas de la Armada (ASMAR). Jednostka powstała na podstawie projektu OPV80, opracowanego przez niemieckie przedsiębiorstwo stoczniowe Fassmer

W porównaniu do przyjętych już do służby Piloto Pardo (PZM 81) i Comandante Toro (PZM 82) (Druga seria patrolowców w planach MW Chile, 2009-06-15, Piloto Pardo – nowy patrolowiec floty Chile, 2008-06-12), Marinero Fuentealba otrzymał wzmocniony kadłub, dzięki czemu będzie mógł operować na południowej części chilijskich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej, w pobliżu Antarktydy. Okręt zostanie podporządkowany dowództwu Tercera Zona Nava, z siedzibą w Punta Arenas.

Przy okazji ceremonii przyjęcia do służby Marinero Fuentealba, minister obrony Chile, Jorge Burgos, ogłosił że decyzja o budowie czwartego patrolowca typu Piloto Pardo wymaga już tylko podpisu władz centralnych. Prace nad jednostką powinny ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.