Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA płacą za ofiary ataków bsl

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 listopada 2014

Władze Jemenu ujawniły, że USA płacą odszkodowania rodzinom cywilnych ofiar ataków uzbrojonych bezzałogowców. M.in. dwie rodziny miały otrzymać 100 tys. USD.

Organizacja broniąca praw człowieka Reprieve poinformowała o przypadkach wypłacenia odszkodowań za cywilów zabitych w atakach amerykańskich bezzałogowców

Oficjalne źródła w Jemenie potwierdziły, że Stany Zjednoczone płacą odszkodowania rodzinom cywilnych ofiar ataków uzbrojonych bezzałogowców. Płatności mają być realizowane za pośrednictwem rządu jemeńskiego. USA wpłacają pieniądze na specjalne konto.

Informacja pojawiła się po tym, jak organizacja broniąca praw człowieka Reprieve poinformowała o przypadkach wypłacenia odszkodowań za cywilów zabitych w atakach amerykańskich bezzałogowców. Według Reprieve, rodziny dwóch ofiar miały otrzymać w tajemnicy 337 tys. zł (100 tys. USD). Faisal bin Ali Jaber, który stracił w 2013 szwagra i siostrzeńca, dostał torbę z banknotami od jemeńskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Według zapewnień urzędnika, pieniądze pochodziły z USA i były przeznaczone dla rodziny ofiar. Tymczasem władze Stanów Zjednoczonych nigdy nie przyznały, że atak był pomyłką, a jego ofiary niewinnymi cywilami.

Według anonimowego źródła, największa dotychczasowa wypłata dotyczyła ofiar ataku z grudnia 2013. Zginęło wówczas 12 gości weselnych. Reprieve informowała o tym przypadku na początku 2014. Amerykański bezzałogowiec wystrzelił cztery pociski rakietowe do orszaku weselnego (14 pojazdów z 70 weselnikami), zabijając dwanaście i raniąc 13 osób.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.