Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU zamawia stacje oczyszczania wody

Wojska lądowe, 20 listopada 2014

18 listopada Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o zamówieniu 10 kompletów kontenerowych stacji do oczyszczania wody, KSW-12.

Stacja KSW-12 może służyć też do dostarczania wody pitnej w przypadku klęsk żywiołowych. Jej umieszczenie w typowym kontenerze umożliwia bezproblemowy transport drogą lądową lub powietrzną / Zdjęcie: WZI

Stacje KSW-12 przeznaczone są do zabezpieczenia dostępu do wody dla oddziałów, związków taktycznych oraz związków operacyjnych. Oczyszczalnie służą do uzdatniania wody zanieczyszczonej w sposób naturalny oraz celowy.

Wymagana wydajność stacji, dla wody zanieczyszczonej naturalnie, to 12 m3/h. Dla wód zanieczyszczonych celowo parametr ten zmienia się, w zależności od rodzajów zanieczyszczeń. W przypadku bojowych środków trujących i biologicznych jest to 10 m3/h, a dla bojowych środków promieniotwórczych – 6 m3/h. Stacja ma być umieszczona w typowym kontenerze C1 (długości 6,1 m), zgodnym z normami PN-ISO-668.

W przetargu ma brać udział około 6 wykonawców. Głównym kryterium udzielenia zamówienia jest cena (94% wagi), natomiast gwarancja udzielona na produkt to 6% wagi oceny. Data składania ofert upływa 16 grudnia 2014. Stacje mają być dostarczone wojsku do 31 października 2015.


Drukuj Góra