Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korwety dla Malezji

Marynarka wojenna, 25 listopada 2014

Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering dostarczy Malezji serię korwet rakietowych

Wstępne porozumienie o zakupie przez Malezję serii korwet rakietowych od DMSE zawarto w miniony piątek. Umowa zostanie oficjalnie potwierdzona po zaakceptowaniu przez malezyjskie władze jej wartości oraz warunków realizacji / Zdjęcie: DSME

Południowokoreański producent zawarł w piątek wstępne porozumienie o sprzedaży Malezji 6 korwet rakietowych. Pierwsze trzy jednostki zostaną zbudowane w Republice Korei. Ich dostawy rozpoczną się w 2018. Pozostałe okręty, dostarczane w postaci oddzielnych bloków, będą montowane bezpośrednio w kraju odbiorcy, pod nadzorem DSME.

Wartość porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości i najprawdopodobniej wciąż jest przedmiotem negocjacji. Południowokoreański producent zaznaczył, że koszt zakupu okrętów musi najpierw zostać zaakceptowany przez władze Malezji. Gdy do tego dojdzie, porozumienie zostanie oficjalnie potwierdzone.

DSME nie podało szczegółów technicznych nowych okrętów. Wszystko wskazuje jednak na to, że Malezyjczycy zdecydowali się na pozyskanie jednostek opartych na prezentowanym podczas kwietniowych targów DSA projekcie Missile Surface Corvette.

Okręty tego projektu mają 85,5 m długości i 12,9 m szerokości. Wypierają 1800 t. Rozwijają prędkość do 25-26 w. Ich autonomiczność szacowana jest na 20 dni. Załogę stanowi 60 oficerów i marynarzy. Prezentowany w kwietniu model wyposażono m.in. w 76-mm armatę Oto Melara, dwie wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych Naval Strike Missile i dwa 30-mm działa MSI Seahawk.


Drukuj Góra