Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lufthansa wspomaga walkę z Ebolą

Lotnictwo cywilne, 28 listopada 2014

Lufthansa przekazała rządowi Niemiec samolot A340-300, przeznaczony do ewakuacji chorych, zarażonych wirusem Ebola.

Należący do Lufthansy A340-300 Robert Koch to pierwszy w świecie samolot przeznaczony do transportu i leczenia pacjentów chorych zarażonych wirusem Ebola

Minister spraw zagranicznych dr Frank-Walter Steinmeier i minister zdrowia Hermann Gröhe, w imieniu niemieckiego parlamentu, zaakceptowali rachunek za pierwszy w świecie samolot przeznaczony do transportu i leczenia pacjentów chorych na ebolę. Prezes zarządu i dyrektor generalny Lufthansy, Carsten Spohr, przekazał Airbusa A340-300 do pełnienia nowych zadań wczoraj, w Berlinie.

Na prośbę niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, pracownicy Lufthansa Technik spędzili kilka ostatnich tygodni na przekształcaniu samolotu pasażerskiego o nazwie Villingen-Schwenningen, aby mógł być użyty w tej wyjątkowej misji humanitarnej. Wykonana została także ekspertyza budowy i instalacji specjalnej kabiny izolacyjnej na pokładzie. Obecnie A340-300 nosi nową nazwę Robert Koch i służy jako jedyny w świecie samolot do przewozu pacjentów zarażonych wirusem Ebola.

Chorzy przewożeni będą w specjalnych hermetycznych namiotach / Zdjęcia: Lufthansa

Przebudowa samolotu, która rozpoczęła się 17 listopada w Hamburgu, została przeprowadzona razem z Instytutem Roberta Kocha (RKI). Fotele pasażerskie, kuchnia, toalety i schowki bagażowe zostały usunięte ze środkowej i tylnej części kabiny A340, aby zapewnić miejsce dla kabiny izolacyjnej dla pacjentów, otoczonej hermetycznym namiotem.

W jego wnętrzu lekarze mogą zapewnić pacjentom intensywną opiekę i leczenie podczas transportu, chronieni przed zakażeniem patogenami. Dwie zewnętrzne śluzy ciśnieniowe służą jako strefy buforowe. W przedniej części kabiny pasażerskiej zabudowano 19 foteli dla lekarzy, sanitariuszy z RKI, techników zajmujących się sprzętem medycznym i inżyniera Lufthansy.

Ponad 700 pilotów oraz członków personelu pokładowego Lufthansy zgłosiło się jako wolontariusze do załogi pokładowej A340-300, działającego w ramach projektu humanitarnego Robert Koch. Jego realizacja wstępnie planowana jest na 6 miesięcy.


Drukuj Góra