Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kutry patrolowe dla Chorwacji

Marynarka wojenna, 05 grudnia 2014

Straż wybrzeża Chorwacji otrzyma pięć nowych kutrów patrolowych.

O planach zakupu serii nowych kutrów patrolowych dla straży wybrzeża Chorwacji mówiono od ponad 10 lat. Na przeszkodzie często stawał jednak brak dostatecznie silnej woli politycznej oraz potrzeba ograniczania wydatków obronnych państwa / Zdjęcie: MO Chorwacji

W myśl zawartego przed trzema dniami porozumienia (na zdjęciu minister obrony Chorwacji, Ante Kotromanović, podczas wtorkowej ceremonii), zlokalizowana w Splicie stocznia Brodosplit zbuduje pięć kutrów patrolowych zaprojektowanych przez Brodarski Institut z Zagrzebia. Okręty zostaną pozyskane kosztem 51 mln euro (210 mln zł). Pierwszy z nich ma być gotowy do odbioru w ciągu 15 miesięcy. Wszystkie jednostki trafią do Obalna straža Republike Hrvatske (straży wybrzeża Chorwacji) do 2018.

Patrolowce o długości 41,8 m będą rozwijać prędkość 28 w. Okręty zostaną uzbrojone w 30-mm działo morskie i dwa 12,7-mm wkm oraz wyrzutnie przeciwlotniczych pocisków rakietowych krótkiego zasięgu. Według lokalnych mediów, Chorwaci mogą zdecydować się na zakup 30-mm zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia Typhoon izraelskiego Rafael Advanced Defense Systems. Koszt pozyskania jednego zsmu wraz z pakietem części zamiennych i wsparciem szkoleniowym dla operatorów ma wynosić 1 mln euro (4 mln zł).

Chorwackie kutry patrolowe będą służyły do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Okręty zostaną użyte do walki z grupami przemytników i nielegalnymi imigrantami. Załogę patrolowców ma stanowić 14 oficerów i marynarzy. Autonomiczność jednostek obliczana jest na 10 dni.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.