Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam będzie kontynuował zakupy w Rosji

Strategia i polityka, 24 grudnia 2014

Ambasador Wietnamu w Rosji zapowiedział dalsze zakupy rosyjskiego uzbrojenia, mimo planów zniesienia amerykańskiego embarga na sprzedaż sprzętu wojskowego.

Mimo ocieplenia relacji wojskowych z USA, to Rosja ma pozostać głównym dostawcą uzbrojenia dla marynarki wojennej Wietnamu / Zdjęcie: MO Wietnamu

W wywiadzie dla lokalnych mediów, ambasador Nguyễn Thanh Sơn potwierdził plany kontynuacji zakupów rosyjskiego uzbrojenia, zwłaszcza przez marynarkę wojenną Wietnamu. Ten rodzaj sił zbrojnych pozyska w najbliższych latach 6 okrętów podwodnych projektu 636 Warszawianka oraz kolejne 2 fregaty projektu 1166.1, typu Gepard (Hai Phong w drodze do Wietnamu, 2014-12-18, Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07).

W związku z zaostrzającą się sytuacją polityczną na akwenie Morza Południowochińskiego, władze Wietnamu zapowiedziały w ostatnich miesiącach nowe programy zakupowe marynarki wojennej (Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10). W planach Hanoi jest pozyskanie nieokreślonej liczy kutrów patrolowych i jednostek pomocniczych, pozwalających na kontrolę wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. W lokalnej prasie pojawiały się w przeszłości spekulacje, jakoby nowe jednostki miały zostać zakupione bezpośrednio w Rosji lub też zbudowane lokalnie, przy wykorzystaniu rosyjskiej technologii.

Ambasador Nguyễn Thanh Sơn zapewnił jednocześnie Rosjan, że ocieplenie relacji z USA, wskutek zapowiedzianego częściowego zniesienia embarga na sprzedaż Hanoi amerykańskiego uzbrojenia, nie wpłynie na pozycję Rosji, jako głównego dostawcy sprzętu wojskowego do tego państwa (USA dozbroją Guam?, 2012-08-03). Według niektórych komentatorów marynarka wojenna Wietnamu zamierza pozyskać kilka ex-amerykańskich fregat typu Oliver Hazard Perry, które wkrótce zostaną wycofane ze służby przez US Navy (OHP dla sojuszników, 2014-04-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.