Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test rosyjskiej antyrakiety

Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2007

Rosyjskie wojska kosmiczne dokonały w czwartek próby antyrakiety bliskiego zasięgu. Test przeprowadzono na poligonie Sary-Szagan należącym Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego (RWSN).

Test miał na celu potwierdzenie charakterystyk taktyczno-technicznych antyrakiet znajdujących się w wyposażeniu rosyjskich Wojsk kosmicznych, wchodzących w skład systemu obrony przeciwbalistycznej. To już 43. wystrzelenie przeciwrakiety testowanego typu od 1983. Prawdopodobnie chodzi przeciwrakietę 53T6 kompleksu A-135 (5Ż60) Amur o zasięgu 350 km i pułapie ponad 50 km z głowicą jądrową o mocy 10 kT.

Według danych RWSN, na poligonie Sary-Szagan w ostatnich latach testowano 6 kompleksów przeciwrakietowych, 12 systemów przeciwlotniczych, 7 typów przeciwrakiet, 12 typów rakiet przeciwlotniczych, 18 kompleksów radiolokacyjnych i kilka systemów funkcjonujących dzięki nowo odkrytym zasadom fizycznym. Oprócz tego przeprowadzono próby 15 rakietowych kompleksów przeznaczenia strategicznego różnych odmian. W sumie wystrzelono blisko 400 przeciwrakiet i 5500 pocisków przeciwlotniczych.

Poligon Sary-Szagan istnieje już 51 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.