Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie techniczne brytyjskich pojazdów

Przemysł zbrojeniowy, 08 stycznia 2015

Babcock International zawarło wieloletnie porozumienie o wsparciu technicznym floty brytyjskich pojazdów wojskowych.

Przejmując rządowe zakłady remontowe DSG, Babcock International zobowiązało się do świadczenia 10-letniego programu wsparcia technicznego brytyjskich pojazdów wojskowych. Wartość początkowa kontraktu wynosi 900 mln GBP / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Warte 900 mln GBP (5 mld zł) porozumienie dotyczy wsparcia technicznego i zmagazynowania brytyjskich pojazdów wojskowych używanych zarówno w kraju, jak i na misjach zagranicznych. Kontrakt będzie obowiązywał przez 10 lat. Prace obsługowe wykonają rządowe zakłady remontowe Defence Support Group, odkupione w grudniu 2014 przez Babcock International za 140 mln GBP (767 mln zł).

Zlecając realizację wspomnianych usług prywatnemu przedsiębiorstwu, ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zaoszczędzi w ciągu najbliższej dekady co najmniej 500 mln GBP (2,7 mld zł). Co ciekawe, wartość zlecenia może w przyszłości wzrosnąć nawet do 2 mld GBP (11 mld zł), jeżeli resort zdecyduje się na wykorzystanie wszystkich opcji zawartej w ostatnich tygodniach umowy.

Porozumienie wejdzie w życie 1 kwietnia br. W pierwszych latach funkcjonowania sprywatyzowana DSG utrzyma stały poziom zatrudnienia. Nowy właściciel nie zamknie też żadnego z zakładów remontowych. Babcock Int. zapowiedziało już jednak wprowadzenie z czasem specjalnego programu restrukturyzacji, który zwiększy efektywność całej grupy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.