Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowość od Plath

Przemysł zbrojeniowy, 27 stycznia 2015

Niemiecki producent oferuje nowy system obserwacji i analizy otoczenia morskiego oparty o analizę sygnałów łączności radiowej, MACSS.

Zestawy Maritime Communication Signal Surveillance (MACSS) składają się m.in. z anteny oraz wielokanałowego odbiornika, a także urządzeń lokalizacji i klasyfikacji wykrytych obiektów morskich / Zdjęcie: Plath  

Nowe rozwiązanie przystosowano do pracy w środowisku morskim. Jego użycie opiera się na wykorzystaniu sygnałów wysyłanych przez aparaturę radiokomunikacyjną znajdujących się w pobliżu statków i okrętów. Ich analiza pozwoli na zlokalizowanie danej jednostki oraz ocenę stopnia zagrożenia, jakie może ona stanowić.

MACSS oferowany jest jako uzupełnienie klasycznych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, w tym stacji radiolokacyjnych i głowic optoelektronicznych. Wśród potencjalnych zastosowań wymienia się m.in. akcje poszukiwawczo-ratownicze, obserwację stref przybrzeżnych i ogólne zwiększanie świadomości sytuacyjnej oficerów dowodzących.

Plath liczy, że prezentowana oferta wzbudzi zainteresowanie szerokiego grona potencjalnych nabywców. Docelowym użytkownikiem zestawów będą najprawdopodobniej jednostki straży wybrzeża i morskie oddziały straży granicznej poszczególnych państw. Na pozyskanie MACSS mogą też jednak zdecydować się np. prywatne przedsiębiorstwa odpowiadające za ochronę strategicznie ważnej infrastruktury brzegowej, jak porty morskie czy elektrownie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.