Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kazachstan chce kupić Su-30SM

Lotnictwo wojskowe, 06 lutego 2015

Dowódca wojsk lotniczych Kazachstanu ogłosił zamiar zakupu samolotów wielozadaniowych Su-30SM.

Wojska lotnicze Kazachstanu dysponują obecnie 14 Su-27. Liczba zamówionych Su-30SM nie została podana do publicznej wiadomości / Zdjęcie: MO Kazachstanu

Podczas niedawnej wizyty w zakładach koncernu Suchoj w Irkucku, dowódca wojsk lotniczych i obrony powietrznej Kazachstanu gen. Nurlan Ormanbetov, przekazał opinii publicznej informację o zamiarze zakupu nowych samolotów wielozadaniowych Su-30SM (Kolejne zamówienie na Su-30SM, 2014-09-08). Wielkość zamówienia i terminy dostaw nie zostały sprecyzowane. Dzięki polityce prezydenta Kazachstanu mamy możliwość unowocześnienia naszej floty samolotów bojowych. Nowe wielozadaniowe [Su-30SM] znacznie zwiększą zdolności bojowe naszych wojsk lotniczych – stwierdził gen. Ormanbetov.

Flota wojsk lotniczych Kazachstanu składa się zarówno z typów produkowanych w ZSRR i FR, jak i dostarczonych przez producentów zachodnich. Główną siłę uderzeniową stanowią samoloty MiG-23, MiG-27, MiG-29 i MiG-31 oraz Su-27, Su-24 i Su-25. Flota transportowców to Airbusy A320, A330 i C295 (Kazachstan kupuje kolejne C295, 2013-10-25), Boeingi 737 i 757, a także Antonowy An-12 i An-26, Jakowlew Jak-40 oraz Tupolewy Tu-134 i Tu-154. Wśród wiropłatów przeważają Mi-8 i Mi-24. Ich dopełnienie stanowią Mi-26, UH-1 i EC145.

W planach są też dostawy 20 śmigłowców EC725, montowanych w lokalnych zakładach (Montownia Eurocoptera w Kazachstanie, 2012-07-02). Według niektórych źródeł rząd w Astanie rozważał też zakup transportowców A400M. Trudno jednak było przypuszczać, aby Kazachstan, będący członkiem Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), zdecydował się na zakup samolotów bojowych pochodzących z zachodu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.