Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Flyability zwycięzcą konkursu na bsl

Lotnictwo cywilne, 08 lutego 2015

Szwajcarska Flyability wygrała konkurs Drones for Good Award, który ogłosił rząd ZEA. Otrzymała milion dolarów na realizację zwycięskiego pomysłu.

Demonstrator technologii Gimballa w locie / Zdjęcie: tcs

Konkurs Drones for Good Award rząd ZEA ogłosił 10 maja 2014 (Milion dolarów za idee dla bsl, 2014-05-11). Był on rozgrywany w dwóch kategoriach – lokalnej i światowej. W konkursie obejmującym ZEA główna nagroda miała wartość miliona dirhamów (ok. 275 tys. USD, czyli 1 mln zł), a w konkursie ogólnoświatowym milion dolarów (3,7 mln zł). Konkursem kierował szejk Mohammad ibn Raszid Al Maktum, premier i wiceprezydent ZEA. Idea konkursu została zatwierdzona przez rząd Emiratów w lutym 2014.

Prototyp Flyability Gimball z bliska. Jego konstrukcja jest bezpieczna dla ludzi i pozwala zachować stabilny lot po zderzeniu z przeszkodą / Zdjęcie: tcs

Dzisiaj, po dwudniowej imprezie, ogłoszono zwycięstwo szwajcarskiej Flyability. Pomysł Szwajcarów to Gimball, mały bezzałogowiec, który może poruszać się w niewielkich przestrzeniach nie stanowiąc zagrożenia dla ludzi. Ruchome elementy Gimballa są chronione przez zewnętrzną osłonę. Jej konstrukcja powoduje, że aparat nie traci stateczności po zderzeniu z przeszkodą. Najważniejszym zastosowaniem Gimballa mogą być akcje ratownicze w miejscach, gdzie znajduje się wiele osób.

Zespół Flyability z fundatorami nagrody i symboliczny czek na milion dolarów / Zdjęcie: itp

Patrick Thevoz, lider Flyability stwierdził, że dzięki milionowi od ZEA jego zespołowi powinno udać się zbudować w pełni funkcjonalne urządzenie w ciągu roku. – W inny sposób nie udałoby nam się znaleźć środków na zrealizowanie naszego pomysłu – powiedział Thevoz. Trudno bowiem o sponsorowanie inicjatyw technicznych, ważnych społecznie. Nasze urządzenie powinno uratować życie wielu ludziom.

W półfinale znalazło się 39 zespołów w trzech kategoriach. Swe pomysły prezentowali międzynarodowemu zespołowi ekspertów. Laureaci nagród w pozostałych kategoriach – narodowej i rządowej – to Etisalat i Wadi Drones. Polskę w półfinale reprezentowało konsorcjum AeroAtena z projektem Robolifeguard.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.