Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran prezentuje nową wersję Saeqeha

Lotnictwo wojskowe, 10 lutego 2015

Iran zaprezentował nową, dwumiejscową wersję samolotu myśliwskiego, o nazwie Saeqeh 2.

Prototyp samolotu szkolno-bojowego Saeqeh 2. Daty oblotu nie podano do wiadomości / Zdjęcie: FARS

Premiera najnowszego samolotu wojsk lotniczych Islamskiej Republiki Iranu miała miejsce wczoraj. Konstrukcja nosi nazwę Saeqeh (Piorun) 2 i jest dwumiejscową modyfikacją znanego wcześniej Saeqeha. Jej przeznaczeniem mają być nie tylko zadania myśliwskie i wsparcia, ale także szkoleniowe.

Jak mówi z-ca ministra obrony Iranu, gen. bryg. Amir Hatami, Saeqeh 2 został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia awioniczne i może przenosić różnorodne uzbrojenie, aby wykonywać misje szkolenia pilotów samolotów używanych przez wojska lotnicze Islamskiej Republiki Iranu obecnie i w przyszłości. Według płka Houshanga Monfaredzadeha na bazie Saeqeha opracowany zostanie nowoczesny samolot bojowy 4. generacji, zdolny przeciwstawić się amerykańskim i izraelskim odpowiednikom.

Myśliwce Saeqeh są eksploatowane przez wojska lotnicze Islamskiej Republiki Iranu od stycznia 2010, w liczbie ponad 25. We wrześniu 2011 niektóre z nich wzięły udział w ćwiczeniach pk. Obrońcy Nieba (Samolot rozbity w Iranie to F-5, 2011-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.