Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakupy Carabineros de Chile

Lotnictwo cywilne, 18 lutego 2015

Flota statków powietrznych Carabineros de Chile powiększyła się o nowy samolot i śmigłowiec.

W Chile trwa obecnie montaż końcowy śmigłowca AW139, przeznaczonego dla miejscowej policji. Dostawa zapowiedziana jest już wkrótce./ Zdjęcie: via Santiago Rivas

W ramach przetargu na nowe śmigłowce średnie, Carabineros de Chile (chilijska policja) otrzymała oferty od dwóch producentów. Wśród proponowanych wiropłatów były AgustaWestland AW139 oraz Airbus Helicopters AS365N3+ i EC155 B1.

Ostatecznie zwyciężył pierwszy z w/w typów. Chilijscy policjanci nabędą na razie jeden śmigłowiec AW139, za 12,5 mln USD (46 mln zł). Jego dostawcą będzie Línea de Aeroservicios S.A (LASSA) – lokalne przedstawicielstwo AgustyWestlanda.

Wiropłat zostanie przystosowany do transportu 15 osób lub 4 par noszy. Zabudowane zostaną także liny desantowe, reflektor poszukiwawczy i nakładki, umożliwiające operowanie na śniegu.

AW139 będzie używany przez Carabineros de Chile do zadań transportowych, poszukiwawczo-ratowniczych i przewozu rannych i/lub chorych. Śmigłowiec zostanie przebazowany do południowej części kraju, aby wesprzeć działania antyterrorystyczne przeciwko grupom Indian, którzy chcą oderwać swoje terytorium od Chile.

Oprócz tego Carabineros de Chile zamówili także samolot turbośmigłowy Beechcraft B200 King Air. Będzie on przeznaczony do misji transportowych, ewakuacji medycznej i patrolowych. Samolot został wyprodukowany w 2006 (nr seryjny BB-1922) i ma nalot 1813 h. Zostanie dostarczony przez Tecno Jet Limitada. Jego cena to 3,4 mln USD (12,5 mln zł).

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.