Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kradzież argentyńskiego TOW-2A

Wojska lądowe, 18 lutego 2015

Wojska lądowe Argentyny nie mogą doszukać się pojedynczego przeciwpancernego pocisku kierowanego TOW-2A.

Wojska lądowe Argentyny nie mogą doszukać się pojedynczego ppk TOW-2A. Został on najprawdopodobniej skradziony z magazynu wojskowego w Arana / Zdjęcie: US Army

Pocisk został najprawdopodobniej skradziony z magazynów wojskowych w Arana, na terenie wschodniej prowincji Buenos Aires. Do zdarzenia miało dojść w połowie stycznia. Sprawa wywołała duże kontrowersje w kraju. Spora krytyka spadła na ministerstwo obrony, które oskarża się o niedopilnowanie składów z uzbrojeniem. Lokalna prasa przypomina, że w ciągu ostatnich kilku lat z argentyńskich magazynów wojskowych skradziono też m.in. 160 7,62-mm karabinów samopowtarzalnych FN FAL.

Wojska lądowe Argentyny zakupiły 42 ppk TOW-2A (BGM-71E z głowicą tandemową) w latach 2002-2003. Zestawy przeciwpancerne przekazano żołnierzom Escuadrón de Exploración de Caballería Blindado 1 (Esc Expl C Bl 1) z Arana.

Ministerstwo obrony Argentyny zapewnia, że mimo prawdopodobnej kradzieży pojedynczego ppk TOW-2A, nie istnieje zagrożenie jego użycia bojowego przez niepowołane osoby. Nie skradziono bowiem żadnej z trzech wyrzutni M220, wchodzących w skład systemu. Część komentatorów jest jednak zdania, że pocisk może zostać użyty w sposób niekonwencjonalny – np. jako improwizowane urządzenie wybuchowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.