Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200 licencyjnych T-90S dla Algierii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2015

Algieria przygotowuje licencyjną produkcję 200 rosyjskich czołgów podstawowych T-90SA. Kontrakt został zawarty w ubiegłym roku z Rosoboroneksportem.

Algierskie T-90SA / Zdjęcie: Т800 - forcesdz.com

Rosyjskie media informują, że w Algierii trwają przygotowania do uruchomienia licencyjnej produkcji 200 rosyjskich czołgów podstawowych T-90SA. Ma to być kontynuacja kontraktu z 2010 na dostawę 185 gotowych czołgów tego typu, którego realizację już zakończono. Wcześniej, w 2006, Algieria kupiła 122 T-90SA.

Zarówno kontrakty z 2006 i 2010, jak i obecnie realizowany, zostały zawarte z Rosoboroneksportem. W międzyczasie Algieria zamówiła komplety modernizacyjne do około 300 czołgów T-72, zakupionych jeszcze w czasach ZSRS. Producentem T-90S i kompletów modernizacyjnych jest NPK Uralwagonzawod.

O kontrakcie licencyjnym, zawartym w ubiegłym roku, piszą Wiedomosti. Według gazety, produkcją T-90S mają zająć się zakłady remontowe, które dotąd jedynie obsługiwały rosyjskie czołgi. Analitycy oceniają wartość kontraktu na miliard dolarów (3,7 mld zł). Informacji nie potwierdzają oficjalne źródła w Rosoboroneksporcie.


Drukuj Góra