Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DCNS idzie za ciosem

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lutego 2015

Po sprzedaży serii okrętów Egiptowi francuskie DCNS zamierza większych aktywność na lokalnym rynku zbrojeniowym.

Po sukcesie handlowym w Egipcie, francuskie DCNS zamierza iść za ciosem i zwiększyć aktywność rynkową na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Na zdjęciu dwie fregaty FREMM marynarki wojennej Francji, podobne do kupionych niedawno przez Egipt / Zdjęcie: DCNS

Przedstawiciele DCNS zapowiedzieli szereg inicjatyw marketingowych, które mają pomóc w sprzedaży oferowanych przez francuską stocznię okrętów. Dużym zainteresowaniem państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej mają cieszyć się przede wszystkim korwety rakietowe typu Gowind oraz fregaty typu FREMM. Obie konstrukcje zostały zakupione przez marynarkę wojenną Egiptu (Normandie dla Egiptu, 2015-02-14, Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03).  

Francuski producent prowadzi już nieformalne rozmowy z kilkoma potencjalnymi klientami. Jak wiadomo zainteresowanie fregatami rakietowymi typu FREMM wyraża Araba Saudyjska (Saudowie bliżej FREMM, 2014-08-27). Saudyjczyków chcą zakupić 6 jednostek tego typu. Alternatywą były do niedawna amerykańskie okręty klasy Littora Combat Ship.  

O szansach na saudyjskie zlecenie świadczy najnowsza historia współpracy Rijadu z francuskimi stoczniami. W styczniu Arabia Saudyjska zamówiła 25-30 30-metrowych kutrów patrolowych od Kership, spółki joint-venture DCNS i Piriou (Kutry patrolowe od Kership, 2015-01-12).  

Samo DCNS otrzymało z kolei zlecenie na remont i modernizację m.in. trzech fregat typu Al Riyadh, zbudowanych na bazie projektu La Fayette, czterech jednostek typu Al Madinah, a także dwóch okrętów zaopatrzeniowych typu Boraida (DCNS dla Saudów, 2014-07-07, Francja wyremontuje saudyjskie okręty, 2013-10-09). Przedstawiciele francuskiej stoczni liczą, że w ślady Saudyjczyków pójdą teraz inne państwa regionu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.