Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2015: Meksyk kupuje Belle 407GX

Lotnictwo wojskowe, 03 marca 2015

Wojska lotnicze Meksyku zakupiły 15 śmigłowców Bell 407GX.

Zdjęcie: Bell Helicopters

Podczas trwającej w Orlando na Florydzie wystawy Heli-Expo, Fuerza Aérea Mexicana (wojska lotnicze Meksyku) podpisały kontrakt w sprawie zakupu 15 śmigłowców Bell 407GX (na zdjęciu, Certyfikat Bella 407GX, 2011-10-11), przystosowanych do wykonywania różnego rodzaju misji porządku publicznego. Dostawy wiropłatów rozpoczną się w bieżącym roku. Nowe śmigłowce trafią do 111. eskadry, stacjonującej w 5. Bazie Lotniczej w Zapopan, w stanie Jalisco.

Załoga Bella 407GX ma do dyspozycji nowoczesną awionikę glass cokpit Garmin G1000H, obejmującą m.in. układ informacji o ruchu lotniczym, mapy cyfrowe, układ ostrzegający o zbliżaniu się do przeszkód i układ HSVS (Helicopter Syntetic Vision System), który umożliwia trójwymiarowe zobrazowanie toru lotu na tle ukształtowania powierzchni ziemi. Wszystkie informacje prezentowane są na dwóch wskaźnikach o przekątnej 10,4 cala w wysokiej rozdzielczości. Oświetlenie tablicy przyrządów umożliwia wykonywanie lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG).

Fuerza Aérea Mexicana są użytkownikiem śmigłowców Bella od 1973. Obecnie mają na stanie 66 Belli 206, 20 Belli 212 i 11 Belli 412EP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.