Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac 2015: Kamizelki Mehler Vario Systems

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 marca 2015

Mehler Vario System zaprezentował na Enforce Tac przeprodukcyjną kamizelkę S1 z innowacyjnym systemem łączenia i szybkiego wypięcia, opartym o nowy system klamer.

Kamizelka S1 Mehler Vario System jest przystosowana do wkładów miękkich, jak i twardych płyt balistycznych. Producent oferuje szeroką gamę dodatków, takich jak osłony barków i szyi

Pokazane po raz pierwszy na Enforce Tac kamizelki o roboczej nazwie S1 wyposażone są w nowy system zapinania. Został on zaprojektowany i wykonany przez Mehler Vario Systems, niemieckiego producenta wyposażenia dla służb mundurowych. Niemcy zastosowali klamry łączące zarówno część naramienną z frontem, jak i spinające przód i tył kamizelki.

Dolna klamra zapinająca pas biodrowy zaprojektowana i wyprodukowana przez Mehler Vario System. Na zdjęciu w pozycji zatrzaśniętej

Klamry naramienne są dwuczęściowe. Działają na zasadzie klinowania się górnej części w ramowej konstrukcji, która jest naszyta na stałe. Zamocowane na pasie zapięcia boczne składają się z dwóch zazębiających się listew, w których umieszczono silne magnesy. Zadaniem tych ostatnich jest pozycjonowanie obu elementów względem siebie, ułatwiając zapinanie. Klamry mogą być też wyposażone w dodatkowe uchwyty z taśmy ułatwiające ich rozpięcie.

Klamra po rozklinowaniu. Wewnątrz obu elementów zatopiono silne magnesy pozycjonujące

S1 została opracowana w taki sposób, aby zapewnić możliwość szybkiego wypięcia elementów kamizelki. Jednocześnie zrywa z używanym do tej pory systemem opartym na wyciąganych linkach. Aby wyswobodzić się z kamizelki, należy odchylić wierzchnią część klamry o 90 stopni. Rozklinowuje to zatrzask, a następnie następuje samoczynne rozłączenie się elementów oporządzenia. W pierwszej kolejności trzeba jednak rozłączyć klamry boczne. W przypadku zmiany kolejności rozpinania, kamizelka może zaklinować się na udach użytkownika, co uniemożliwi jej szybkie zrzucenie.

Górna klamra spinająca szelki kamizelki. Jej wygląd przywodzi na myśl te zastosowane w plecakach Berghaus, jednak ich zasada działania znacząco się różni / Zdjęcia: Jarosław Lis

Poszycie kamizelki S1 nie odstaje od obecnych standardów i jest dostępne w wersji z taśmami systemu MOLLE/PALS, jak również z wycinanymi laserem otworami do mocowania kieszeni. Kamizelka została zaprezentowana w kolorach zielonym, czarnym i kamuflażu Multicam.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.