Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2015: Sprężynowe kombinerki SOG

Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2015

SOG zaprezentowała na IWA swoje pierwsze narzędzie wielofunkcyjne ze sprężynowym systemem otwierania, jak też składane noże z wbudowanym oświetleniem.

Otwierane sprężynowo narzędzie wielofunkcyjne SOG zaprezentowano na IWA pierwszy raz w Europie. Napięcie wymusza samoczynne rozwarcie szczęk co ułatwia prace jedną ręką

Switch Piler 2.0 to multi-tool, którego kombinerki otwiera się za pomocą przycisku, umieszczonego po lewej stronie korpusu. Nie wymaga to użycia drugiej ręki. Mechanizm sprężynowy automatycznie wychyla kombinerki do pozycji roboczej i rozchyla szczęki.

Po przeciwnej stronie rękojeści, równolegle umieszczono dodatkowe narzędzia: częściowo ząbkowane ostrze, śrubokręt płaski i krzyżakowy, pilnik, otwieracz do puszek oraz szydło. Wszystkie wykonano ze stali oznaczanej w Stanach jako 420 (w Polsce noszącej nazwę 4H13). Narzędzia blokują się w pozycji roboczej za pomocą sprężynowych zatrzasków. Szczęki kombinerek mają funkcję cięcia drutu, a na ruchomym ramieniu umieszczono liniał.

BladeLight Folder Mini w wersji czarnej i srebrnej. Diody oświetlają miejsce cięcia, ale można z nich korzystać bez konieczności otwierania ostrza / Zdjęcia: Jarosław Lis

Linię noży z wbudowanym oświetleniem poszerzono o małe składane modele BladeLight Folder Mini w kolorach srebrnym i czarnym. W rękojeści, po obu stronach głowni, zamocowano po dwie diody LED o łącznej mocy 53 lumenów. Zasilanie stanowią czterech baterie CR 2032, ukryte pod okładzinami rękojeści. Włącznik umieszczono po lewej stronie korpusu. Ostrza ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV ustala w pozycji otwartej blokada liner-lock.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.