Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LUX MED z Certyfikatem EASA

Lotnictwo cywilne, 12 marca 2015

Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED w Warszawie, decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego, uzyskało certyfikat odpowiadający wymaganiom Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Zdjęcie: LUX MED

Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED w Warszawie, decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego, uzyskało certyfikat odpowiadający wymaganiom Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Placówka zyskała tym samym możliwość wykonywania badań lotniczo-lekarskich spełniających wymogi Unii Europejskiej i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego w zakresie orzecznictwa o możliwości wykonywania lotów rekreacyjnych  i pracy przez personel lotniczy.

Aby móc otrzymać certyfikat, Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED musiało spełnić szereg wymagań i zasad określonych w załączniku ORA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Wspólnoty, a także Rozporządzenia Komisji Europejskiej. Dla placówki oznacza to, że została upoważniona do wykonywania badań lotniczo-lekarskich i orzecznictwa lotniczego dla pilotów zawodowych, turystycznych, pilotów ultralekkich statków powietrznych i personelu pokładowego. Do czasu wprowadzenia nowych przepisów wykonuje też badania dla kontrolerów ruchu lotniczego.

Certyfikat Centrum Medycyny Lotniczej to wielkie wyróżnienie dla naszej placówki i potwierdzenie jakości prowadzonych przez nas badań – komentuje dr Edward Wielgołaski, Dyrektor Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED. Centrum Medycyny Lotniczej LUX MED jest jednym z trzech Centrów Medycyny Lotniczej w Polsce i do tej pory jedynym prywatnym ośrodkiem tej rangi w kraju, który uzyskał certyfikat krajowej władzy lotniczej i Unii Europejskiej. W Centrum pracują lekarze z uprawnieniami nadanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego do wykonywania badań wstępnych, okresowych i okolicznościowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.