Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2015: Nowe sonary Thalesa

Marynarka wojenna, 18 marca 2015

Thales prezentuje na LIMA 2015 nowy sonar podkadłubowy, BlueWatcher. Oferta skierowana jest do państw regionu, które używają okrętów o małym tonażu do działań na płytkich wodach Morza Południowochińskiego.

Thales po raz pierwszy prezentuje w Azji nowy sonar podkadłubowy, BlueWatcher (na zdjęciu model w skali 1:2). Urządzenie oferowane jest w parze z sonarem holowanym Captas 1. Zestaw służy do wykrywania i śledzenia nieprzyjacielskich OP, od jednostek miniaturowych po duże atomowe okręty podwodne, a także ostrzegania przed atakiem torpedowym, jak i mapowania dna morskiego (na płytkich wodach) oraz jako wsparcie dla pokładowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia / Zdjęcie: Michał Jarocki

Nowy sonar podkadłubowy Thalesa prezentowany jest w Azji po raz pierwszy – jego oficjalna premiera miała miejsce podczas zeszłorocznych targów Euronaval. Produkt opracowano z myślą o potencjalnych klientach, którzy koncentrują swoje operacje morskie na płytkich wodach morza terytorialnego lub wyłącznej strefy ekonomicznej. Sonar może być przenoszony przez okręty o małym tonażu, np. patrolowce, korwety lub lekkie fregaty.   

BlueWatcher służy do wykrywania i śledzenia nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, zarówno miniaturowych, jak i dużych jednostek o napędzie atomowym oraz ostrzegania przed atakiem torpedowym. Urządzenie może też być użyte do wykrywania zmian w strukturze geologicznej dna morskiego (podczas pracy na płytkich wodach). Ponadto, sonar używany jest jako uzupełnienie innych pokładowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, w tym stacji radiolokacyjnych czy głowic optoelektronicznych wyposażonych w kamery pracujące w paśmie światła widzialnego i podczerwieni.  

Sonar podkadłubowy BlueWatcher opracowano na podstawie istniejącej technologii. Większość rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczono z obecnych na rynku od ponad 20 lat sonarów zanurzeniowych rodziny Flash. Główną zmianą w porównaniu do oryginału było umieszczenie anteny nadajnika wewnątrz urządzenia i schowanie całej konstrukcji w cylindrycznej kopule. Typowe częstotliwości operacyjne BlueWatcher mieszczą się w zakresie 3-5,5 kHz.  

BlueWatcher oferowany jest potencjalnym klientom w zestawie z sonarem holowanym Captas 1. Urządzenie może być przenoszone przez okręty o tonażu nie mniejszym niż 300 t. Do jego obsługi wystarczy, podobnie jak w przypadku BlueWatcher, pojedynczy panel sterowania. Sonar działa w częstotliwościach 900-2100 Hz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.