Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2015: Pierwszy kontrakt na A18

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 19 marca 2015

Francuska Eca Group ogłosiła na LIMA 2015 pierwszą umowę sprzedaży nowego bezzałogowego pojazdu podwodnego, A18.

Eca Group oglosila w Langkawi zawarcie pierwszego porozumienia o dostawie nowego bezzałogowego pojazdu podwodnego A18. Wartość umowy wynosi kilka mln euro. Sprzet zostanie dostarczony w 2016 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Przedstawiciele Eca Group potwierdzili w Langkawi zawarcie pierwszego kontraktu na dostawę bezzałogowych pojazdów podwodnych A18. Producent poinformował, ze wartość porozumienia wynosi kilka mln euro. Rynkowa wartość pojedynczego zestawu wynosi 1,5-5 mln euro (6,2-20,6 mln zł) i jest uzależniona od zamawianej wersji oraz rodzaju wyposażenia pokładowego.  

Ze względu na warunki zawartego porozumienia, informacja o zamawiającym nie zostanie upubliczniona. Wiadomo jedynie, ze zamówiony sprzęt zostanie dostarczony w 2016. W minionych latach Eca Group udało się sprzedać kilka egzemplarzy mniejszych bezzałogowców rodziny A9, które jako jedyne są prezentowane teraz w Langkawi (na zdjęciu). Zestawy zamówiła m.in. Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) oraz trzy inne, niewymienione z nazwy państwa.  

Bezzałogowy pojazd podwodny A18 w wersji podstawowej ma 3,8 m długości. Jego masa wynosi 370 kg. A18 może pracować przez ponad 24 h na głębokości do 300 m. Producent zaznacza jednak, ze dlugotrwałość pracy uzależniona jest od charakteru wykonywanych działań. Pojazd rozwija prędkość do 6 w. 

A18 wyposażono m.in. w układ nawigacji satelitarnej / bezwładnościowej (GPS/INR) oraz zestawy łączności radiowej. Obserwacja otoczenia prowadzona jest m. in. przy użyciu sonaru interferometrycznego (ISAS) i systemów przeszukiwania czołowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.