Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec regularnych połączeń Centralwings

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2008

Należące do PLL LOT tanie linie lotnicze Centralwings kończą regularne rejsy. Od października będą realizować jedynie czartery.

Centralwings zamierzają zakończyć loty rozkładowe do 7 października. To efekt programu restrukturyzacyjnego przyjętego przez zarząd spółki i zmiany strategii całej grupy PLL LOT. Centralwings zamierzają poprawić rentowność, która w ostatnim okresie - podobnie jak w większości przeżywającej kryzys branży - jest fatalna (73 mln zł strat w 2007). W praktyce linie walczą o przetrwanie. A jeszcze w lipcu Centralwings ogłaszały uruchamianie nowych tras i ogłaszały kolejne promocje.

Spółka chce skoncentrować się na czarterach i wynajmowaniu samolotów wraz z załogami zagranicznym przewoźnikom (wet lease), co ma zapewnić pracę w sezonie zimowym. Takie loty Centralwings realizuje obecnie na rzecz ukraińskich Aerosvit. Pozycja Centralwings w lotach czarterowych jest bardzo mocna - nieoficjalnie ocenia się, że linie kontrolują 35% tego rynku w Polsce.

Pasażerowie, którzy wykupili bilety na loty rejsowe Centralwings po 14 września będą mogli skorzystać z podobnych połączeń oferowanych przez PLL LOT. Jeśli zechcą zrezygnować z takiej możliwości, otrzymają zwrot pieniędzy. Po 14 września samoloty Centralwing wykonają tylko kilka ostatnich lotów rejsowych: 30 września - 5, a 20 września i 7 października po jednym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.