Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistański test pocisku z bsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 marca 2015

Pakistan przetestował odpalenie kierowanego pocisku rakietowego Barq z bsl Burraq. Test odbył się na poligonie pod Rawalpindi.

Na poligonie pod Rawalpindi odbył się test bezzałogowego samolotu Burraq z kierowanym pociskiem rakietowym Barq

13 marca na poligonie pod Rawalpindi odbył się test bezzałogowego samolotu Burraq z kierowanym pociskiem rakietowym Barq. Zdjęcia z testu umieścił na Twitterze Maj. Gen. Asim Bajwal z rządowej agencji informacyjnej (ISPR). Test zakończył się powodzeniem. Obserwował go m.in. szef sztabu armii pakistańskiej, gen. Raheel Sharif. Określił on wydarzenie jako dowód jakościowej zmiany możliwości technicznych podległych sobie wojsk.

Kierowany pocisk rakietowy Barq jest naprowadzany na cel laserowo. Jest przeznaczony do atakowania celów naziemnych, także ruchomych

Kierowany pocisk rakietowy Barq jest naprowadzany na cel laserowo. Jest przeznaczony do atakowania celów naziemnych, także ruchomych. Według pakistańskich wojskowych, ma być wykorzystywany do zwalczania ugrupowań terrorystycznych.

Burraq jest jednym z dwóch (obok Shahpara) bsl produkowanych w Pakistanie. To kopia chińskiego CH-3 przenoszącego dwa pociski AR-1 lub małe bomby FT-5. Jego masa startowa wynosi 640 kg, a zasięg przekracza 2 tys. km. Prototyp Burraqa oblatano w 2009. Seryjne bsl weszły do linii pod koniec 2013.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.