Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl przemycają narkotyki do więzień

Lotnictwo cywilne, 22 marca 2015

Strażnicy więzienia w Bedford poinformowali, że wspólnicy osadzonych wykorzystują bezzałogowce do przemycania narkotyków, telefonów komórkowych i broni. Jeden z bsl zaplątał się w ogrodzenie.

W takie ogrodzenie więzienia w Bedford wplatał się bsl Phantom 2 / Zdjęcie: Alamy

Strażnicy więzienia o zaostrzonym rygorze w Bedford w Wielkiej Brytanii poinformowali, że wspólnicy osadzonych wykorzystują bezzałogowce do przemycania narkotyków, telefonów komórkowych, broni i narzędzi. Proceder został odkryty, gdy mały bsl upadł na ogrodzenie więzienia. Obecnie badana jest zawartość jego ładunku. Poszukiwany jest też operator bezzałogowca.

Do incydentu doszło 6 marca o 22:30. W siatkę ogrodzenia wplątał się wówczas mały bsl DJI Phantom 2. Można go kupić za ok. 4 tys. zł, więc utrata takiego urządzenia nie jest poważnym problemem finansowym dla wspólników więźniów.

Informacja z Bedfordshire jest jedną z pierwszych o wykorzystaniu bsl do przemytu ładunków do więzienia. Inspektorat Więzień stwierdził, że zapobieżenie dostarczaniu zakazanych przedmiotów przez bezzałogowce staje się najpoważniejszym wyzwaniem dla służby więziennej. W więzieniu Bedford jest osadzonych ponad 500 więźniów. Nie wiadomo, czy wcześniej otrzymywali oni ładunki z pomocą bsl.

W czerwcu 2014 mały bezzałogowiec został przechwycony w rejonie więzienia Wheatfield w Dublinie. Podobne przypadki zdarzały się także w USA. Dotąd nie zatrzymano nikogo podejrzanego o dokonywanie takich czynów.


Drukuj Góra