Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

W Libii rozbił się MiG-23

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2015

Libijska Armia Narodowa ogłosiła wczoraj, że po ataku na lotnisko Zintan rozbił się myśliwiec MiG-23 milicji Fajr Libya. Jeden z członków jego załogi zginął, drugi dostał się do niewoli.

Szczątki rozbitego myśliwca MiG-23 / Zdjęcie: Lyobserver

Libijska Armia Narodowa (LNA) ogłosiła, że wczoraj rano rozbił się samolot milicji Fajr Libya biorący udział w ataku na lotnisko Zintan w zachodniej Libii. Wrak znaleziono niedaleko Al-Rojban. Z opublikowanych zdjęć wynika, że to myśliwiec MiG-23. Jeden z członków jego załogi zginął w płomieniach, drugi dostał się do niewoli. Samolot rozbił się prawdopodobnie z powodu awarii technicznej.

Większość samolotów rządowych wojsk lotniczych sprzed przewrotu z 2011 znalazła się w rękach Libijskiej Armii Narodowej. Jednak Fajr Libya (libijski świt) kontroluje bazę Mitiga pod Trypolisem. Tam stacjonuje nieokreślona liczba samolotów MiG-23.

Pierwsze doniesienia o użyciu przez Fajr Libya samolotów do atakowania baz LNA pojawiły się 17 lutego. Wówczas też atakowany był port lotniczy Zintan. Nie podawano wówczas jednak typu użytych samolotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.