Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Libii rozbił się MiG-23

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2015

Libijska Armia Narodowa ogłosiła wczoraj, że po ataku na lotnisko Zintan rozbił się myśliwiec MiG-23 milicji Fajr Libya. Jeden z członków jego załogi zginął, drugi dostał się do niewoli.

Szczątki rozbitego myśliwca MiG-23 / Zdjęcie: Lyobserver

Libijska Armia Narodowa (LNA) ogłosiła, że wczoraj rano rozbił się samolot milicji Fajr Libya biorący udział w ataku na lotnisko Zintan w zachodniej Libii. Wrak znaleziono niedaleko Al-Rojban. Z opublikowanych zdjęć wynika, że to myśliwiec MiG-23. Jeden z członków jego załogi zginął w płomieniach, drugi dostał się do niewoli. Samolot rozbił się prawdopodobnie z powodu awarii technicznej.

Większość samolotów rządowych wojsk lotniczych sprzed przewrotu z 2011 znalazła się w rękach Libijskiej Armii Narodowej. Jednak Fajr Libya (libijski świt) kontroluje bazę Mitiga pod Trypolisem. Tam stacjonuje nieokreślona liczba samolotów MiG-23.

Pierwsze doniesienia o użyciu przez Fajr Libya samolotów do atakowania baz LNA pojawiły się 17 lutego. Wówczas też atakowany był port lotniczy Zintan. Nie podawano wówczas jednak typu użytych samolotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.