Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strykery w Białymstoku

Wojska lądowe, 24 marca 2015

Mieszkańcy Białegostoku mieli dziś rzadką okazję do przyjrzenia się z bliska kołowym transporterom opancerzonym Stryker 8x8 wojsk lądowych USA.

Żołnierze z 3rd Squadron Wolfpack, 2nd Cavalry Regiment z Rose Barracks w bawarskim Vilseck spędzili dzisiejszą noc i poranek w Białymstoku. Wojskowi przemierzają Polskę w ramach operacji Dragoon Ride

Elementy 2nd Cavalry Regiment z Rose Barracks w bawarskim Vilseck zostały wystawione dziś na widok publiczny na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku. Wojskowi z 3rd Squadron Wolfpack zawitali do stolicy Podlasia wczoraj wieczorem. Noc spędzili na terenie 18. Pułku Rozpoznawczego.

Amerykańskich wojskowych uroczyście powitał w Białymstoku zastępca prezydenta miasta, Rafał Rudnicki i dowódca 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku, płk dypl. Wiesław Podlecki (pierwszy z prawej). Jeden z dowódców 3rd Squadron Wolfpack, kpt. Russell Moore, podziękował za powitanie

Po porannej prezentacji, która zgromadziła tłumy białostoczan, żołnierze opuścili miasto i skierowali się na południe kraju, w stronę Lublina. Amerykańscy wojskowi przemierzają Polskę po zakończeniu kilkumiesięcznych ćwiczeń wojskowych prowadzonych na Litwie, Łotwie i w Estonii w ramach operacji Atlantic Resolve.

Wojskowi, którzy zatrzymali się na kilkanaście godzin w Białymstoku, przez ostatnie miesiące ćwiczyli wspólnie z wojskami lądowymi Litwy, Łotwy i Estonii w ramach operacji Atlantic Resolve. Następnym przystankiem amerykańskich żołnierzy na drodze do Vilseck ma być Lublin

Operacji transportu kto Stryker do Niemiec nadano kryptonim Dragoon Ride. Decyzję o przerzuceniu elementów 2nd Cavalry Regiment do Bawarii za dnia, a nie nocą, na lawetach i samochodach ciężarowych lub okrętami i statkami transportowymi, podjął generał Ben Hodges, głównodowodzący sił US Army w Europie.

Wizyta amerykańskich kto Stryker 8x8 wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Białegostoku, którzy tłumnie stawili się rano na Rynku Kościuszki. W spotkaniu z amerykańskimi żołnierzami udział wzięła m.in. młodzież szkolna, w tym uczniowie białostockich szkół i klas mundurowych / Zdjęcia: Michał Jarocki


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.