Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy szkolny UH-72A

Lotnictwo wojskowe, 30 marca 2015

Przedsiębiorstwo Airbus Helicopters Inc. dostarczyło lotnictwu US Army pierwszy nowo wyprodukowany śmigłowiec UH-72A Lakota, przeznaczony do szkolenia podstawowego.

Zdjęcie: Airbus Helicopters Inc.

Airbus Helicopters Inc., odpowiedzialne za produkcję i sprzedaż europejskich śmigłowców na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki, przekazało na ręce przedstawicieli lotnictwa US Army (wojsk lądowych) pierwszy śmigłowiec UH-72A Lakota, przystosowany do szkolenia podstawowego. Śmigłowiec dołączy do 7 innych UH-72A, wyprodukowanych i dostarczonych wcześniej, które zostały już zmodyfikowane do tej konfiguracji.

Wspomniane wcześniej Lakoty znajdują się w Fort Rucker, gdzie oczekują na oficjalne rozpoczęcie szkolenia na początku roku budżetowego 2016 (zaczynającego się 1 października br.). Docelowo Amerykanie chcą posiadać flotę 187 UH-72A przystosowanych do szkolenia podstawowego, złożoną ze śmigłowców nowo dostarczonych i już znajdujących się w służbie, przebudowanych do tej konfiguracji.

Do chwili obecnej Departament Obrony zamówił 411 Lakot, w tym 400 dla US Army. Z liczby tej dostarczono, wraz z najnowszym, 332 śmigłowce (300. Lakota dla Amerykanów, 2014-05-15). Ich produkcją zajmują się zakłady w Columbus, w stanie Mississippi.

UH-72A są w wyposażeniu jednostek liniowych US Army i Gwardii Narodowej. Do ich zadań należą m. in. poszukiwania i ratownictwo, ewakuacja medyczna, zabezpieczenie granic, kierowanie i dowodzenie, przewóz VIP-ów, szkolenie i inne. Jednostki Gwardii Narodowej, używające Lakot w konfiguracji umożliwiającej wykonywanie zadań bezpieczeństwa publicznego i wsparcia na szczeblu batalionu są używane do ochrony granicy USA z Meksykiem. Innym użytkownikiem tych śmigłowców jest U.S. Naval Test Pilot School.

Zakłady w Columbus zajmowały się także produkcją 6 UH-72A zamówionych przez Kongthap Bok Thai (królewskie wojska lądowe Tajlandii). Śmigłowce te będą wysłane do Tajlandii w najbliższych miesiącach. Pierwsza grupa 6 pilotów i 10 techników Kongthap Bok Thai ukończyła szkolenie w ośrodku Airbus Helicopters Inc. w Grand Prairie w Teksasie. Obecnie przebywa tam druga grupa Tajów (Kolejne Lakoty dla Tajlandii, 2014-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.