Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce Bundesheer walczą z pożarami

Lotnictwo wojskowe, 24 kwietnia 2015

Austriacy wysłali wojskowe śmigłowce do zwalczania pożarów na terenie Karyntii.

Zdjęcie: MO Austrii

Od wczoraj na terenie powiatu Spittalan der Drau w austriackiej Karyntii szaleją pożary lasów. Objęły one powierzchnię 75 ha. Płomienie sięgają na wysokość 60-70 m. Zadanie utrudnia silny wiatr, który na nowo roznieca ogień.

Do walki z żywiołem, oprócz jednostek straży pożarnej, skierowano także 350 żołnierzy i śmigłowce ze składu Österreichisches Bundesheer (sił zbrojnych Austrii) – dwie pary Agusta Bell 212 i Alouette III oraz pojedynczy S-70 Black Hawk (na zdjęciu).

Do ich głównych zadań należy gaszenie pożarów na zalesionych zboczach górskich, leżących na wysokości nawet 1600 m npm, za pomocą zbiorników Bambi. Dotychczas wiropłaty wykonały ponad 1000 lotów, zrzucając w ich trakcie ponad 1 mln l wody.


Drukuj Góra