Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3,9 mld USD na radiostacje Thalesa i Harrisa

Wojska lądowe, 03 maja 2015

Thales i Harris uzyskały warte 3,88 mld USD zamówienie na radiostacje osobiste żołnierzy US Army. Kontrakt ma być zrealizowany do kwietnia 2025.

US Army Contracting Command z Aberdeen w stanie Maryland ogłosiło, że dostawcą osobistych radiostacji (Handheld, Manpack and Small-form fit Rifleman Radio, HMS RR) dla żołnierzy będą Thales i Harris. Zamówienie z 29 kwietnia jest warte 3,885 mld USD. Kontrakt, obejmujący także serwisowanie sprzętu, ma być realizowany przez 10 lat w dwóch okresach pięcioletnich. Nie podano, jak zostanie podzielona produkcja. Ma to zależeć od wyników zaplanowanych na najbliższe miesiące testów.

Pierwszą partię, 21379 radiostacji z serii początkowej (Low-Rate Initial Production, LRIP), dostarczały w równych ilościach Thales i General Dynamics. Ten drugi koncern wycofał się z rywalizacji o zamówienie podstawowe (Full-Rate Production, FRP). Ma ono dotyczyć ponad 150 tysięcy radiostacji.

Lekkie radiostacje osobiste służą do łączności głosowej i transmisji danych z wykorzystaniem aplikacji Soldier Radio Waveform application i Warfighter Information Network-Tactical. Żołnierze mają dzięki nim dostęp do Internetu i mogą łączyć się z telefonami GSM z systemem Android.


Drukuj Góra