Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2015: Symulator dla spadochroniarza

Przemysł zbrojeniowy, 07 maja 2015

Kalifornijskie przedsiębiorstwo Systems Technology zaprezentowało w Stambule symulator skoków spadochronowych Parasim VRPS.

Parasim Virtual Reality Parachute Simulator to połączenie prostego systemu odzwierciedlającego działanie odpowiednich sił na skoczka podczas różnych faz lotu (na zdjęciu lot swobodny) i hełmu wyświetlającego obraz 3D, pozwalający na zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość

Symulator ma zmniejszyć koszty szkolenia skoczków spadochronowych. Łączy wirtualną rzeczywistość, czyli hełm z trójwymiarowym odwzorowaniem widoku terenu zakładany na głowę użytkownika, z relatywnie prostym stelażem z kilkoma siłownikami wymuszającym jego właściwe ułożenie podczas różnych stadium lotu. Symulator można ustawić nawet w niezbyt dużym pomieszczeniu.

Do Parasim VRPS wprowadzono do niego ponad 40 wzorów czasz i charakterystyk lotu, zaimplementowano też 12 różnego rodzaju awarii spadochronu. Dzięki temu osoba szkolona uczy się ich rozwiązywania i odpowiedniej reakcji na sytuacje zagrożenia, zapamiętuje właściwe reakcje mięśniowe.

Do Parasim VRPS wprowadzono do niego ponad 40 wzorów czasz i charakterystyk lotu, zaimplementowano też 12 różnego rodzaju awarii spadochronu / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Symulator pozwala odwzorowywać skoki z wysokości 7620 m (25 tys. stóp), swobodne szybowanie, otwarcie spadochronu, opadanie i dokładne kierowanie przy lądowaniu. Hełm 3D odwzorowuje teren w dzień i w nocy, jak też warunki skakania w goglach noktowizyjnych, z użyciem nawigacji satelitarnej, daje wrażenie różnych warunków atmosferycznych, wiatru oraz opadów.


Drukuj Góra