Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-17 w Pakistanie

Lotnictwo wojskowe, 09 maja 2015

W Pakistanie rozbił się śmigłowiec Mi-17. W katastrofie zginęło 7 osób z 18 znajdujących się na pokładzie, a kilka osób, w tym polski ambasador, zostało rannych.

Rozbity śmigłowiec Mi-17 całkowicie spłonął / Zdjęcie: Sophia Saifi

Wczoraj 4 śmigłowce lotnictwa Armii Pakistańskiej przewoziły 25 ważnych urzędników i 32 dyplomatów zagranicznych z osobami towarzyszącymi na uroczystość otwarcia wyciągu krzesełkowego w ośrodku narciarskim w dolinie Naltar. Leciały z bazy Nur Khan w Rawalpindi do Gilgit w Baltistanie. Podczas podejścia do lądowania jeden ze śmigłowców Mi-17 rozbił się, spadając na budynek szkoły w Naltar.

W rozbitym śmigłowcu znajdowało się 3 członków załogi i 17 pasażerów. W katastrofie zginęło dwóch z członków załogi i pięciu pasażerów, a wśród nich ambasadorowie Norwegii i Filipin, Leif H. Larsen i Domingo Lucenario Jr. oraz małżonki ambasadorów Malezji i Indonezji, Habibaha Mahmuda i Heri Listyawati Burhana Mahometa. Sami ambasadorowie zostali ranni. Wśród innych rannych znalazł się ambasador Polski, Andrzej Ananicz, i Holandii, Marcel de Vink. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Andrzej Ananicz doznał wstrząśnienia mózgu i uszkodzenia kręgosłupa. Przewieziono go do szpitala w Gilgit. Dziś ma trafić do szpitala w Islamabadzie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie do końca jest jasne, co było przyczyną katastrofy. Dowództwo wojsk pakistańskich wskazuje na usterkę techniczną. Z kolei Talibowie twierdzą, że to oni zestrzelili maszynę. Ich rzecznik mówi, że celem miał być premier Nawaz Sharif. Ten jednak leciał samolotem.

Rozbity śmigłowiec Mi-17 należał do lotnictwa Armii Pakistańskiej.


Drukuj Góra