Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabia Saudyjska będzie produkować An-132

Lotnictwo cywilne, 13 maja 2015

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie w sprawie opracowania i produkcji nowego samolotu transportowego An-132.

An-132 będzie w rzeczywistości wersją rozwojową An-32, z zachodnią awioniką i silnikami / Zdjęcie: Antonow

Ukraińskie przedsiębiorstwo Antonow poinformowało o podpisaniu z saudyjskim przedsiębiorstwem Taqnia Aeronautics porozumienia o wspólnym opracowaniu i produkcji samolotu transportowego An-132. Konstrukcja zostanie opracowana na bazie An-32. W przedsięwzięcie zaangażowane będzie także przedsiębiorstwo King Abdul Aziz City for Science and Technology (KACST).

Na mocy umowy Ukraina przekaże Arabii Saudyjskiej wszelkie technologie, niezbędne do uruchomienia produkcji An-132. Oprócz tego Arabowie zostaną przeszkoleni przez ukraińskich specjalistów.

Prace rozwojowe polegać mają na polepszeniu osiągów samolotu – udźwigu, zasięgu, skrócenia długości startu i lądowania oraz zmniejszeniu zużycia paliwa i obniżeniu kosztów obsługi technicznej. W kabinie załogi zabudowane zostaną nowe przyrządy pilotażowo-nawigacyjne. Ich dostawcą będzie Honeywell. Jako zespół napędowy użyte zostaną najprawdopodobniej silniki Pratt & Whitney Canada.

Produkcja An-132 ma rozpocząć się w 2017-2018. Wszelkie prawa własności intelektualnej związane z samolotem należeć będą do Arabii Saudyjskiej.


Drukuj Góra