Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duńczycy znaleźli wrak U78

Marynarka wojenna, 16 maja 2015

Duńscy płetwonurkowie odnaleźli w Morzu Północnym wrak niemieckiego okrętu podwodnego z okrętu I wojny światowej – U78. Latem będą chcieli go wydobyć z dna.

Wrak U78 na dnie Morza Północnego / Ilustracja: JD-Contractor

Duńscy płetwonurkowie odnaleźli na dnie Morza Północnego wrak niemieckiego okrętu podwodnego z okresu I wojny światowej – U78. Nastąpiło to w kwietniu, ale dopiero teraz kierujący pracami Gert Normann Andersen poinformował o odkryciu media. Duńczycy planują wydobycie wraku na powierzchnię. Ma to nastąpić latem br. Szczątki mają zostać pokazane publiczności w muzeum w Thyborøn w Jutlandii.

U78 w czasie I wojny światowej

U78 (typ UE 1) należał do Kaiserliche Marine. Okręt zwodowano w lutym 1916 w stoczni Vulcan w Hamburgu. Był uzbrojony w 38 min i 4 torpedy. Z 40 marynarzami na pokładzie brał udział w próbach blokady Atlantyku, m.in. poprzez stawianie zapór minowych. Wykonał 12 patroli, zatapiając 17 jednostek o łącznej wyporności 27 488 t. Sam został zatopiony torpedą wystrzeloną z brytyjskiego okrętu podwodnego G2 w październiku 1918. Wszyscy znajdujący się na jego pokładzie zginęli.

Wrak U78 znaleziono na pozycji 56.02N, 05.08E. Spoczywa na głębokości blisko 40 m.


Drukuj Góra